« zpět na hl. stranu

 

TOPlist

 

 

 

 

NEZDICE JELY NA TRÁVĚ

   Dne 28. 4. 2007 se pod vedením Martina Štěpánka (Mistr světa juniorů v travním lyžování, 2002) uskutečnilo první travní lyžování v našem areálu. Zájem byl tak velký, že se lyžovalo i v neděli.
   Jestli se bude jezdit i dál, se teprve uvidí....

   Podívejte se na fotogalerii z akce!!!

 

   Travní lyžování je mladé sportovní odvětví, které v posledních letech velmi úspěšně reprezentovalo ČR, naše týmy patří k absolutní světové špičce.

   Lyže pro jízdu na trávě vyrobil poprvé Josef Kaiser (Něm.) v roce 1963. Mistrovství světa se jelo poprvé v roce 1979 (v obřím slalomu, ve slalomu a v kombinaci). Toto sportovní odvětví patří mezi nejmladší sport u nás i v zahraničí. Jeho historie sahá do poloviny 70. let, kdy Drukov Brno vyrobil první pásové lyže na trávu, které byly veřejnosti představeny na Interski ve Vysokých Tatrách.   

   Základními disciplínami jsou: slalom, obří slalom a superobří slalom. Při mistrovstvích zemí, kontinentů či světa bývají ještě doplněny o kombinaci, která je vyhodnocena součtem časů ze slalomu a superobřího slalomu. Ve Světovém poháru se také objevují netradiční disciplíny jako jsou paralelní slalomy jednotlivců či štafet, sprintslalomy nebo carvingový závod kolem bójek. Nejvyšší celoroční soutěží travních lyžařů je již od roku 1999 Světový pohár.

 

Více na:  www.grasski.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© webdesign Petra Divišová, peedee@email.cz